Felszívógumi

Felszívógumi
Cégünk precíz tervezéssel és professzionális alapanyagokból, továbbá ipari gépek segítségével, rendkívül pontos vágással gyártja a felszívógumikat, szinte minden ismert takarítógép típushoz. Több féle anyagból és vastagsággal készülnek gumijaink, továbbá választható, hogy melyik típusú gumit szeretné legyártatni. (első, hátsó, kit)

Felszívógumik gyártását rövid határidővel és egyéni kérésre is vállalunk. Tegyen próbára minket!

Érdeklődjön az esetleges kedvezményről!

Nincsenek listázandó termékek ebben a kategóriában.

A gumibetétek bevált karbantartási gyakorlatainak áttekintése

Mi az a felszívógumi? A furcsa szótól eltekintve ez a gumibetét vitathatatlanul a padlósúrológépek egyik legfontosabb alkotóeleme. A legegyszerűbben megfogalmazva: a gumibetét egy darab gumi, poliuretán(PU), PARA vagy NEOPR anyagból, amely a súrolóautomata hátoldalához és / vagy oldalához kapcsolódik és padlóról gyűjti össze a vizet, hogy a vákuumventilátor felszívja a folyadékot amikor a padlótisztító gép áthalad rajta. A gumibetét, a felszívósín és a vákuumventilátor kombinációja lehetővé teszi az optimális vízfelvételt.

A gumibetét a gép vízgazdálkodási rendszerének kritikus eleme, amely tiszta, és ami még fontosabb, száraz és biztonságos padlót hagy maga után. Csúszásmentes padló, ami megakadályozza az esés esetén bekövetkező baleseteket - ez az egyik leggyakoribb munkavállalói kártérítési igény, az EHS napi tanácsadója szerint.

Ha a gumibetét nem megfelelően karbantartott, akkor a padlókefék csíkokat, törmeléket vagy vizet hagyhatnak maguk mögött, ami utómunkálatokat és időveszteséget eredményezhet, ami extra pénzt is jelent.

 

A felszívógumi anyagai:

Többféle anyagból készülhetnek a padlótisztító gumibetétek, például gumi és uretán, és mindegyik anyag olyan tulajdonságokkal rendelkezik, amelyek ideálisak bizonyos típusú padlókhoz vagy környezetekhez.

Gumi gumibetéttel a legalacsonyabb költség, ami segít pénzt megtakarítani a csere során. Ezek a gumibetét kissé merevebbek és sima és egyenletes beltéri padlókhoz ajánlottak. A kaucsuk felszívógumik nem ellenállóak a kémiai anyagok ellen.

A poliuretán a kenőanyagok vegyi anyagokkal szemben ellenállóak, azaz ideálisak szerves és kőolaj alapú olajok tisztításához.

Csere és karbantartás:


Noha a gumibetétek lehetnek a padlótisztító berendezés egyik leggyakrabban kicserélt alkatrésze, sok mindent megtehet, hogy azokat a lehető leghosszabb ideig, optimális állapotban tartsa, hogy csökkenjen a pótlási költség.

Forgassa el a gumibetét a hosszabb élettartam érdekében. Ha a gumibetétet folymaat forgatja a kopása alapján, akkor hosszabb használatot érhet el egyetlen pengével. A gumibetét kopása a gumibetét anyagától és a padló típusától és állapotától függ. Naponta ellenőrizze a gumibetét állapotát, és forgassa vagy cserélje ki a pengét, amikor az már félig kopott.

Cserélje ki a gumibetéteket, mielőtt azok elveszítik a tisztító hatásukat. Amikor észrevenné, hogy a gumibetétét a szélén kopásnak indul, forgassa el azt még időben, és miután már a 4. élt is elkezdte használni, szerezzen be egy új gumibetétet az esetleges csere miatt. Amikor úgy véli, hogy a felszívógumi már cserére szorul, akkor tegye meg azt mihamarabb, hisz így mindig nagy teljesítményű gumibetéttel tisztíthat, és nem áldozza fel a tisztaságot és a biztonságot a spórolás oltárán.

Az optimális teljesítmény érdekében vásároljon a saját gépéhez való minőségi betéteket. A kétes megjelenésű vagy a külső gyártmányú gumibetétlapokat nem kifejezetten az Ön takarítógépéhez tervezték, és nem biztos, hogy a kívánt tisztítási minőséget biztosítják.

Bár a gumibetét pengéi szinte ugyanúgy néznek ki, ne tévessze meg az alacsonyabb árú alkatrész - hosszú távon többet költene a rosszul készített gumibetétek cseréjére, mint az OEM gumibetétek vásárlására.

 

Hibalehetőség:

Győződjön meg arról, hogy az egész gumibetét egyenletes nyomás alatt áll. A megfelelően elhelyezett gumibetétnek egyenletes nyomása van a csúcsától a csúcsáig, és a padlóra olyan szögben állítják be, hogy a gumibetét a belső oldalán a padlón keresztül kaparódjon az optimális vízfelvétel érdekében.

Ha túl nagy a nyomás, a gumibetét megtörik és nem veszi fel megfelelően a vizet.

Hogyan lehet megoldani a leggyakoribb felszívógumival kapcsolatos problémákat:

 

1.) A gumibetét nem szív fel vizet a közepén.
A gumipengére kifejtett nyomás mértékét úgy kell beállítani, hogy biztosítsuk az egyenletes eloszlást a teljes hosszban, ami megakadályozza, hogy a penge középpontja magasabb legyen, mint a szélek. Olvassa el a kezelési útmutatót, hogy megértse, hogyan lehet a gépi gumibetétet a legjobban beállítani.


2.) A gumibetét nem vesz fel vizet a szélein.
A fenti példához hasonlóan előfordulhat, hogy beállításokat kell elvégezni annak biztosítása érdekében, hogy a gumibetét a helyes szögen húzza a padlót. Olvassa el a kezelési útmutatót, hogy megértse, hogyan lehet a gépi gumibetétet a legjobban beállítani.


3.) Csíkok maradnak a földön.
Ebben az esetben valószínű, hogy a gumibetétjén szennyeződések vagy törmelékek vannak, ami miatt a gumibetét nem tökéletesen érinti a padlót. A megoldáshoz emelje fel a gumibetét és törölje le azt egy tiszta rongygal vagy szivaccsal a törmelékek eltávolításához.


Ha kiválasztja a környezetének megfelelő gumibetétlapot és megfelelő karbantartást végez, pénzt és időt takaríthat meg a csere költségeiben és az átdolgozásban.

 

Maximalizálja a szívógumiját: 5 pontos ellenőrzőlista:

A gumibetét a takarítógép szerves része, amely maximalizálja a folyadék összegyűjtését és felvételét. A megfelelő illesztés segít csökkenteni a gép állásidejét és szervizelését, ez Önnek időt és pénzt takarít meg.

Minden 30 perces extra takarítás ~60.000 forint többletköltséggel jár havonta, ami évente kb. 720.000 forint kiesés is lehet a cégnek.*


Az alábbiakban öt dolgot kell ellenőriznie, hogy kiváló minőségű gumibetét használ-e a takarítógépén:

1.) Vágás:
Győzödjön meg róla, hogy a vásárolt felszívógumik megfelelő minőségűek, vagyis pontosan vannak körbevágva, mert csak így biztosítják a szoros tömítést, ami jobb vízfelvételt eredményez.

 

2.) Rögzítő lyukak:
Győződjön meg arról, hogy a megvásárolt gumibetéteket kifejezetten az adott típusú tisztítógéphez tervezték, mivel az eltérően beállított lyukak nyújtáshoz és szakadáshoz vezethetnek.

3.) Varrás:
A rossz öltés a gumibetét túlzott mozgásához és megnövekedett eshetőségéhez vezethet.

4.) Szög:
A szög, amelyben a gumibetét érintkezik a padlóval, megváltoztatja a vízfelvételt.

5.) Anyag:
A megfelelő anyag kiválasztása elengedhetetlen a hatékony vízszabályozáshoz és -felvételhez.

 


Kérjen ajánlatot felszívógumikból az Ön gépéhez!

Érdeklődjön az egyéni kedvezmények és árak iránt is!


 

WhatsApp

Kérdezzen tőlünk a WhatsApp-on!

WhatsApp
Telefon: +3620/232-21-36
E-mail: info@ilcontatto.hu
Elérhetőségek
Oldal tetejére